Gino
Gino Marine-serie spænder fra 60W op til 1800W. F.eks. vil en 1000W erstatte en 2000W metalhalogen. Det eneste rigtige alternativ, hvor der stilles store krav til holdbarhed, grundet vejrbetingelser og omgivelser. Eksempelvis på skibsdæk, havneområder og platforme, samt indendørs i svømmehaller.
Særdeles robust hus, der sikrer effektiv varmeafledning gennem heat-sink, ekstra hærdet overflade med Akzo Nobel coating og ekstra holdbar silikone, samt individuel forsegling af LED’erne og hærdet glas.
Fås med flere styringer, optik/ lysvinkler, RGB, kelvin- og effektoptioner.
Leveres tilpasset hvert enkelt projekt i henhold til specifikationer – leveringstid på 10-12 uger.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
| Afdækning | Hærdet glas |
| Armaturhus | Formstøbt aluminium |
| Farve | Sort |
| Vægt | 4,2kg, 5,9kg, 7,2kg, 8,2kg, 8,9kg, 11,1kg, 12,3kg, 21,5kg, 22,2kg, 30,1kg, 31,5kg |
| Montering | På mast, Påbygget |
| Dimensioner | 367x259x91, 367x310x91, 367x360x91, 367x411x91, 367x461x91, 367x562x91, 367x663x91, 672x584x116, 672x788x116 |
| Spredning | 15×15°, 40×40°, 60×90°, 90×135°, 85×135°, 30×30°, 60×60°, 90×90° |
| Kapslingsklasse | IP67 |
| IK Klasse | IK10 |
| Certifikater | CE, RoHS |
| Arbejdstemperatur | -40°C ~ +45°C |
| Lumen | 12.100lm, 125.300lm, 14.100lm, 142.400lm, 31.300lm, 35.600lm, 44.100lm, 52.600lm, 62.600lm, 71.200lm, 88.200lm, 9.400lm |
| Lumen/Watt | 142Lm/W |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 4000K, 5000K |
| Lysteknik | Direkte |
| Effektforbrug (W) | 66W, 155W, 220W, 250W, 310W, 370W, 440W, 500W, 620W, 880W, 1000W, 85W, 100W |
| Styring | 1-10V, DALI |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Surge protector | 6 kV, 10 kV |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Relaterede varer
-
Administration
Scoop Light
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden





