STRIPE TRIM
Stripe Trim er med sit smukke design et unik armatur til nem installation. Stripe Trim er designet til at levere jævnt fordelt lys, høj effektivitet af lysfordeling og flickerfri. Med en specifik indbygget driver er der mulighed for forskellige dæmp funktioner.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PC |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Hvid |
| Vægt | 1,15 kg |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | Ø270×52, Ø350×52 |
| Energiklasse | E |
| Kapslingsklasse | IP54 |
| IK Klasse | IK10 |
| Certifikater | CE, Klasse II |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C ~45°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 1.150lm – 3.800lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 10W – 32W |
| Styring | Regulerbar |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,9 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
SLICE LONG
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Float Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden








