SLICE LONG
Slice Long er af høj kvalitet, hvor design og teknik går op i en højere enhed. Arkitektonisk og afbalanceret.
Slice Long har en indbygget driver der giver mulighed for at vælge styring samt hvilken kelvin der ønskes. Der er både en indbygget og en hængende version tilgængelig.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PC |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Hvid |
| Vægt | 2,4 kg |
| Montering | Nedhængt fra loft, Påbygget |
| Dimensioner | 900x130x55, 1200x130x55, 1500x130x55 |
| Energiklasse | F |
| Kapslingsklasse | IP54 |
| IK Klasse | IK10 |
| Certifikater | CE, Klasse II |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C ~45°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 2.400lm – 3.800lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| UGR | 23 |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 29W – 38W |
| Styring | Regulerbar |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,9 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
Viola TL113
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Verona Dampa 2.0
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Facade
Marita Asymmetrisk
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden





