Pandion In
Pandion-serien udstråler elegance og minimalisme. Pandion er beriget med imponerende farvegengivelse og leverer den højeste grad af komfort, der fuldt ud afspejler den minimalistiske design. Designet af Pandion kan sammensættes efter ønske ved hjælp af forskellige farvevalg. Armaturerne fås i sort eller hvid, og disse kan kombineres med en gylden, sølv, sort eller hvid reflektor.
De forskellige størrelser gør Pandion velegnet til generel belysning eller accentbelysning. Armaturet fås med 3, 5 eller 10 lyspunkter, hvilket gør det muligt at kombinere disse varianter og skabe en uforglemmelig, kunstnerisk lyskreation.
Med sit elegante og minimalistiske design danner Pandion en unik blikfang og er specielt designet til brug i luksushoteller, restauranter eller hjem.
| Farve | Sort/Guld, Sort/Sølv, Sort/Hvid |
| Montering | Indbygget |
| Dimensioner | 98x60x45, 152x60x45, 290x60x45 |
| Spredning | 40° |
| Certifikater | CE, RoHS |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 529lm – 1.698lm |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 90 |
| Kelvin | 2700K, 3000K |
| Lysteknik | Direkte |
| Effektforbrug (W) | 7W – 22W |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Relaterede varer
-
Administration
Verona 2.0 IP55
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Verona Sensor med EasyAir
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
SLICE SQUARE 3
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Verona RGBW
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden












