Mira
Ideel til kontor, opholdsrum, køkken og bad, samt gangarealer. Et stilrent og moderne design med forskellige lysstyrker og størrelser. Den flickerfri lampe spænder fra 6W til 23W, er dæmpbar og giver et behageligt rundspredt lys, som virker stort set blændfri. Let og enkel installation, energi- og vedligeholdelsesbesparende. Triac dæmpbar, 1-10V og DALI driver som option. Kræver minimum 40mm fri luft omkring armatur og driver.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PC |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Hvid |
| Flicker fri | Ja |
| Montering | Indbygget |
| Dimensioner | Ø87×20 (Udskæring Ø75), Ø110×24 (Udskæring Ø95), Ø160×24 (Udskæring Ø140), Ø180×24 (Udskæring Ø160), Ø230×24 (Udskæring Ø200) |
| Spredning | 90° |
| Energiklasse | F |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, RoHS |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C~40°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 1320lm, 1350lm, 1500lm, 1600lm, 1920lm, 1960lm, 2500lm, 520lm, 820lm, 840lm |
| Lumen/Watt | 100Lm/W – 110Lm/W |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 6W, 8W, 11W, 15W, 18W, 23W |
| Styring | DALI-2, TRIAC |
| Driver | Løs driver |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
Alita pendel påbygget
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden





