Retrofit 280
Flad LUX-280 LED-lampeindsats til erstatning af eksisterende lyskilder i loft- og væglamper. Serien spænder fra 6W til 40W og med effektivitet på 80 lm/W, der giver et jævnt og ensartet lys. Magneten på lyskildens bagside gør det let at installere i den eksisterende lampe. Specielt velegnet til erstatning af lyskilder i lamper med CFL-rør, samt en række lamper med PL-rør og G23, G24 sokler. Firkantet version som option.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Armaturhus | Aluminium |
| Montering | Installeres i eksisterende lamper |
| Dimensioner | 210×21, Ø110×21, Ø142×21, Ø180×21, Ø300×21, Ø400×21 |
| Spredning | 120° |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C~45°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 480lm – 3.200lm |
| Lumen/Watt | 80Lm/W |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 6W – 40W |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Facade
Marita Asymmetrisk
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Alita spot justerbar indbygget
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Gadebelysning
Ubaldo 2.0
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden




