Leola 419
Flickerfri LUX-400-/-410 serie er robuste IK10 væg- og loftslamper i et smukt og tidløst design med fokus på enkel væg- og loftmontering, samt betjening. IK10 lamperne er i PMMA /Alu, til både indendørs- og udendørsbelysning, der spænder fra 9W til 15W med op til 100 lm/W. Lamperne fås i forskellige farver og størrelse, samt med flere forskellige optioner. Dæmpning, sensor, samt emergency batteri backup som optioner.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PMMA |
| Armaturhus | Aluminium, PMMA |
| Farve | Sort |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | Ø270×74 |
| Spredning | 140° |
| Kapslingsklasse | IP66 |
| IK Klasse | IK10 |
| Certifikater | CE, RoHS, Klasse II |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C ~ +50°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 800lm |
| Lumen/Watt | 88Lm/W |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K, Kelvin change |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 9W |
| Styring | ON/OFF, DIP switch |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,9 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Industrilamper
Fjerkræ armatur
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
STRIPE TRIM
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden




