Fin Indbygget
Fin er et indbygget vægarmatur til stier, trapper og ramper, der har et minimalistisk design, som ikke ændrer essensen af dens funktion. Formerne af Fin’s optiske system skærmer kilderne fuldstændigt for at eliminere blænding.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | Glas |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Hvid, Grå, Sablé Noir (sort) |
| Vægt | 4,7 kg |
| Montering | Indbygget |
| Dimensioner | 149x140x387 |
| Kapslingsklasse | IP65 |
| IK Klasse | IK08 |
| Certifikater | CE, RoHS, Klasse I |
Lys data
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 1.690lm, 1.805lm |
| SDCM | 3 |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 14W |
| Styring | ON/OFF |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Cariboni
Kosmos Post Top
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Cariboni
Kono Zoom Væg/Loft
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Cariboni
Omikron Mini Flood
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden






