One4two
Vægmonteret, armatur med direkte eller direkte/indirekte lys , ideelt til dekoration- og diffus belysning af facader og indgange. Produktet er forseglet med et bajonetsystem, der gør det muligt at åbne og lukke monteringen uden behov for skruer.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | Glas |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Grå, Sablé Noir (sort) |
| Vægt | 2 kg, 4 kg |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | 160x170x100, 228x249x150 |
| Kapslingsklasse | IP65 |
| IK Klasse | IK05 |
| Certifikater | CE, RoHS, Klasse I |
Lys data
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 650lm – 1.560lm |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 6W, 12W, 14W, 24W |
| Styring | ON/OFF |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Cariboni
Kinetic Flood
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Cariboni
Bamboo Pullert
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
-
Cariboni
Omikron Mini Pullert
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden






