T8 LED rør Ultra 1100
EU patenteret LED-JL T8 Ultra Highpower LED-rør med roterbare endekapper har det største lysud-bytte, der hidtil er målt fra et LED-rør (mest lux på gulvet). En særlig linse teknologi gør, at T8-røret har 60° lysvinkel og kan derfor give 80-90% mere lys på gulvet i forhold til almindelige LED-rør med samme watt-forbrug. Det gør LED-røret særdeles egnet til at erstatte lysstofrør, hvor der er ekstra højt til loftet (8-12 meter). Bemærk 5 års garanti. Flickerfri versio-ner, samt EU patenteret.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Flicker fri | Ja |
| Dimensioner | Ø26×1198, Ø26×1498 |
| Spredning | 140° |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, RoHS |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C~40°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 3.060lm – 4.000lm |
| Lumen/Watt | 160Lm/W, 170Lm/W |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 18W, 25W |
| Styring | ON/OFF |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
Combat Plafond Ø350
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden





