Livio
Flickerfri LUX-400-/-410 serie er robuste IK10 væg- og loftslamper i et smukt og tidløst design med fokus på enkel væg- og loftmontering, samt betjening. IK10 lamperne er i PMMA /Alu, til både indendørs- og udendørsbelysning, der spænder fra 9W til 15W med op til 100 lm/W. Lamperne fås i forskellige farver og størrelse, samt med flere forskellige optioner.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PMMA |
| Armaturhus | Aluminium, PMMA |
| Farve | Sort, Grå |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | Ø265×90 |
| Spredning | 140° |
| Kapslingsklasse | IP65 |
| IK Klasse | IK10 |
| Certifikater | CE, RoHS, Klasse II |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C ~ +50°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 650lm – 1.300lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 10W, 12W, 15W |
| Styring | ON/OFF |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,9 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
Verona Cirkulær
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
LED bånd – Vandtæt IP68
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden








