Space
Space er et uniformt armatur der giver en komfortabel belysning i alle rum. Armaturet fås i mange størrelser og med direkte eller direkte/indirekte lys. Space kan justeres i farvetemperatur (CCT), og der er flere installationsmuligheder, hvilket imødekommer forskellige anvendelsesbehov. Mix størrelser, montering og lysretning for at opnå flotte effekter på loft og gulv. Space er velegnet til kontor, domiciler, foyer, gange, hoteller, børnehaver, uddannelser og meget mere.
– Regulerbar CCT (3000+4000+5700 K) med switch.
– Regulerbar watt, tilgængelige i alle størrelser.
– Mulighed for DALI-dæmpning.
– Flere installationsmuligheder: Nedhængt og indbygget
– To lysretninger: 100% direkte belysning eller direkte/indirekte belysning. (Ikke indbygget)
– Direkte/indirekte belysning: 90% direkte og 10% indirekte belysningsforhold.
– Flere funktioner: Justerbar sensor og Nødbelysning.
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort, Hvid, Træ |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | Ø400×102, Ø600×110, Ø800×110, Ø1000×110 |
| Spredning | Mikroprismatisk 85°, Opal 120° |
| Kapslingsklasse | IP40 |
| Certifikater | CE, ENEC, Klasse I |
| Arbejdstemperatur | -20°C~40°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 3.750lm – 11.900lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K, 5000K, 5700K |
| Lysteknik | Direkte, Direkte/Indirekte |
| Effektforbrug (W) | 40W, 60W, 75W, 100W |
| Styring | ON/OFF, DALI, Sensor |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,9 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Relaterede varer
-
Administration
Scoop Light
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Pandion In
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Float Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden







