Verona
En laserskåret LGP i 100% akryl-plast (PMMA), der ikke gulner over tid. Bagpladen i bukket metal og de flotte hjørner med skjulte samlinger, giver det unikke og formstabile design der kendetegner LED panelerne til mange forskellige lofttyper. Spænder fra 18-50W med op til 120 lm/W. Monteringsramme, magnetbeslag, skjult skinnesystem som optioner, i dimensionerne 595×595 kan Verona også monteres i skjult skinne. Giver en klar og ensartet lysfordeling over hele panelets aktive flade. Kan monteres med beslag eller i ramme direkte mod f.eks. troldtekt loft, når blot der er plads til driveren over panelet. Et meget rengøringsvenligt panel, der derfor egner sig godt til lokaler hvor hygiejnekravene er store.
Se Verona monteringstilbehør lige her.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium, Akryl m. hvid alu kant |
| Farve | Hvid |
| Vægt | 1 kg – 8,4 kg |
| Montering | Troldtekt, Indbygget, Påbygget med ramme, Skjult skinnesystem, Wire |
| Dimensioner | 295x295x10, 295x1195x10, 595x595x10, 595x1195x10 |
| Spredning | 110° |
| Energiklasse | E |
| Kapslingsklasse | IP40 |
| IK Klasse | IK07 |
| Certifikater | CE, ENEC, RoHS, Klasse II |
| Arbejdstemperatur | -20°C ~45°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 1.530lm – 6.000lm |
| Lumen/Watt | 100Lm/W – 120Lm/W |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 90 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| UGR | <19, <21 |
| Lysteknik | Direkte |
| Effektforbrug (W) | 18W – 50W |
| Styring | DALI-2, 1-10V, ON/OFF, TRIAC |
| Driver | Løs driver |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Lækstrøm | <0,7mA |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Relaterede varer
-
Administration
Verona IP55
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Lager
T8 LED rør Ultra 1100
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden

























