Ubago
Ubago er i et flot og robust design, hvor der er fokus på detaljer og funktioner. Serierne spænder fra 30W til 120W, i tre forskellige hustyper og i farverne sort eller grå og med effektivitet på 130 lm/W. Ubago monteres med stålwire.
Særdeles velegnet til montering på lodrette master op til 3 meter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | Hærdet glas |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort, Grå |
| Montering | Wire eller kæde |
| Dimensioner | Ø380×10,5 |
| Spredning | 50×150°, 80×150°, 120×120° |
| Kapslingsklasse | IP66 |
| IK Klasse | IK08 |
| Certifikater | CE, ENEC, RoHS, Klasse II |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -40°C ~ 50°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 3.600lm, 3.900 |
| Lumen/Watt | 120Lm/W, 130Lm/W |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 30W |
| Styring | 1-10V, DALI |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,9 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
LED bånd – Farvetemperatur skift (CCT)
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden




