T8 LED rør 1100
EU patenteret flickerfri T8 Highpower LED-rør er slidstærkt og designet til lang levetid og uden vedligeholdelsesomkostninger. Det er designet til hurtigt og nemt at udskifte eksisterende lysstofrør, da det eksisterende armatur ombygges og genanvendes. Det er velegnet til brug alle steder med installationshøjde på 4-7 meter og kan målrette lysvinklen, da endekapperne er 180° roterbare. Bemærk 5 års garanti, samt EU patenteret.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PC |
| Flicker fri | Ja |
| Dimensioner | Ø26×588, Ø26×1198, Ø26×1498 |
| Spredning | 140° |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, RoHS |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C~40°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 1.300lm – 3.600lm |
| Lumen/Watt | 120Lm/W – 144Lm/W |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K, 5500K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 9W – 30W |
| Styring | ON/OFF |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.






