Terra
En flot flickerfri påbygningslampe i et fladt og tidløst design, 15W eller 18W og effekt på >70lm/W. Ideel til kontor, opholdsrum, køkken og bad, samt gangarealer. Lampen giver et jævnt og behageligt lys. Let og enkel installation, energi- og vedligeholdelsesbesparende. Kelvin optioner.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PC |
| Armaturhus | Akryl |
| Farve | Hvid |
| Vægt | 700 g, 900 g |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | Ø170×61,5, Ø213×63 |
| Spredning | 90° |
| Energiklasse | G |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, RoHS |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C~40°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 880lm, 1.455lm |
| Lumen/Watt | 70Lm/W |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 15W, 18W |
| Styring | ON/OFF |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
SLICE LONG
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Industrilamper
Byggeplads
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden




