Bamboo Wall
Vægmonteret armatur med symmetrisk eller asymmetrisk lysfordeling, ideel til belysning af facader. Bamboo er designet for at opnå det bedst mulige lys. Armaturets enkelhed, robusthed og kvalitet af lys gør det muligt at bruge Bamboo i mange områder. Det optiske system levere en kontinuerlig og jævn distribution af lyset, uden skyggeområder. LED-dioderne er skjulte øverst i produktet for at forhindre blænding. Uden afdækning forbedres ydeevnen af det optiske system og sikrer større robusthed. Bamboo Wall fås med to lysfordelinger, symmetrisk 360° og asymmetrisk 180°.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PC |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Grå, Sablé Noir (sort) |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | 172×110 |
| Kapslingsklasse | IP66 |
| IK Klasse | IK10 |
| Certifikater | CE, RoHS, Klasse II |
Lys data
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 470lm – 1.000lm |
| SDCM | 3 |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 9,5W – 12W |
| Styring | DALI |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Cariboni
Spoon System Small
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Cariboni
Omikron Mini Flood
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Cariboni
Ekleipsis Pullert
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Cariboni
Levante 2.0 Flood
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden




