Adona
Adona væglampe, giver et indirekte lys på væggen og en hyggelig atmosfære. Med de to størrelser, Ø160 og Ø250 kan der laves et flot lysdesign. Det er muligt at skifte mellem farvetemperaturene 3000K, 4000K og 5700K og lampen er selvfølgelig flicker fri. Hele lampen er IP65 vandtæt og kan bruges både indendørs og udendørs.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PMMA, Opal |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | Ø160×50, Ø250×50 |
| Spredning | 90° |
| Kapslingsklasse | IP54 |
| IK Klasse | IK06 |
| Certifikater | CE, RoHS |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C ~ 45°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 500lm, 620lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Indirekte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 8W, 15W |
| Styring | ON/OFF, TRIAC |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Startstrøm | n/a |
| Lækstrøm | n/a |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
Verona Glas
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden











