T5 LED rør 1300
EU patenteret T5 Highpower LED-røret er slidstærkt og designet til lang levetid og uden vedligeholdelsesomkostninger. Det er designet til hurtigt og nemt at udskifte eksisterende lysstofrør, da det eksisterende armatur ombygges og genanvendes. Det er velegnet til brug alle steder med installationshøjde på 3-7 meter og kan målrette lysvinklen, da endekapperne er 180° roterbare. Bemærk 5 års garanti, samt EU patenteret.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PC cover splintfri |
| Flicker fri | Ja |
| Montering | Må KUN anvendes i nye armaturer uden ballast eller i eksisterende armaturer med by-pass/fjernelse af ballast. |
| Dimensioner | Ø22×1449 |
| Spredning | 140° |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, RoHS |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C~40°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 2.880lm – 4.800lm |
| Lumen/Watt | 150Lm/W, 160Lm/W |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 18W, 25W |
| Styring | ON/OFF |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
Alita pendel påbygget
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Facade
Enzo ATEX Floodlight
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden





