Tobia
Ideel til kontor, opholdsrum, køkken og bad, samt gangarealer. Et stilrent og fladt design med forskellige lysstyrker og størrelser. Den store lampe er dæmpbar og giver et behageligt rundspredt lys, som virker stort set blændfri. Let og enkel installation, energi- og vedligeholdelsesbesparende. Triac dæmpbar, 1-10V, DALI driver, samt Kelvin optioner. Kræver minimum 40mm fri luft omkring armatur og driver.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PC |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Hvid |
| Montering | Indbygget |
| Dimensioner | Ø265×62 (Udskæring Ø235) |
| Spredning | 90° |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, RoHS |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C~40°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 1.440lm, 2.320lm |
| Lumen/Watt | 80Lm/W |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 18W, 29W |
| Styring | TRIAC |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
-
LED bånd og Alu. profiler
Standard Strømforsyning
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Facade
Enzo ATEX Floodlight
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden





