Matric WX 40 Wall
Påbygget LED armatur der kan monteres på væg eller loft, med direkte/indirekte lysfordeling. Armaturhus af aluminium med mulighed for skræddersyet længder. Fås i farverne lysegrå eller hvid, grafit, sort, champagne eller kobberbelagt. Mikroprismatisk afdækning med optimeret blændingsreduktion specielt velegnet til arbejdspladser. Opal afdækning af akrylglas til generel belysning. Asymmetrisk optik til homogen belysning, der fylder hele rummet. Driver integreret i armaturhus, vælg mellem regulerbar eller dæmpbar (DALI, Touch-Dim, Casambi).
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort, Hvid, Antracit, Sølv, Champange, Kobber |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | 895 – 2060x41x100 |
| Energiklasse | A |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, Klasse I |
Lys data
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 2300lm – 10640lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 67.000 TA25° L80 |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 90 |
| Kelvin | 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K |
| Lysteknik | Direkte/Indirekte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 19W – 88W |
| Styring | 1-10V, ON/OFF, DALI, Dim, Casambi |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
-
Administration
Matric F3 55 Recessed Frame
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
-
Administration
Midpin W4/W7 Wall
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden










