Matric A6 80 Surface
Påbygget LED armatur til væg eller loft med direkte lysfordeling. Armaturhus lavet af 81mm bred og 60mm høj aluminiumsprofil med mulighed for skræddersyet længder. Fås i farverne lysegrå, hvid, grafit, sort, champagne eller kobberbelagt. Mikroprismatisk afdækning med optimeret blændingsreduktion. Satin opal diffuser til generel. Wallwasher til belysning af lodrette flader. Driver integreret i armaturhus, vælg mellem regulerbar eller dæmpbar styring (DALI, Touch-Dim, Casambi). Farvetemperatur 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K eller Tunable White (2700-6500K). På forespørgsel: Integration af spotlights, nødlyskomponenter, sensor.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort, Hvid, Antracit, Sølv, Champange, Kobber |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | 754 – 2055×81 |
| Energiklasse | A |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, Klasse I |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 1620lm – 12060lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 67.000 TA25° L80 |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 90, Fuld spektrum |
| Kelvin | 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K |
| Lysteknik | Direkte |
| Effektforbrug (W) | 10W – 85W |
| Styring | 1-10V, ON/OFF, DALI, Dim, Casambi |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Relaterede varer
-
Administration
Midpoint 95 A3/A4
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Matric System G5 80 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Matric Déco G9/R9 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Matric G3/R3 55 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden















