Matric Square Acoustic GX/RX 40 Suspended
Nedhængt LED armatur med direkte/indirekte eller direkte lysfordeling. Armaturhuset er lavet af 40mm bred aluminium. Fås i farverne sølv eller hvid, grafit, sort, champagne eller kobber belagt. Med lydabsorberende stof med bred frekvensspektrum der reducerer efterklangstiden. Fremstillet af økologisk fåreuld, tilgængelig i forskellige farver, mikroperforeret stål i armaturfarve eller grøn mos. Lysretning kan vælges mellem direkte lys for bred ensartet symmetrisk lysfordeling med lav blænding (UGR<19). Afdækningen fås med louvre i forskellige farvefinisher, mikroprismatisk diffuser af specielt akrylglas eller satin opal diffuser til generel belysning. Driver integreret i armaturhus, vælg mellem regulerbar eller dæmpbar (DALI, Touch-Dim, Casambi).
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Hvid, Antracit, Sølv, Kobber |
| Montering | Nedhængt fra loft |
| Dimensioner | GX: 640×640 – 1510x1510x65, RX: 640×640 – 1510x1510x75 |
| Energiklasse | A |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, Klasse I |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 2450lm – 27510lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 67.000 TA25° L80 |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 90, Fuld spektrum |
| Kelvin | 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K |
| Lysteknik | Direkte, Direkte/Indirekte |
| Effektforbrug (W) | 23W – 213W |
| Styring | 1-10V, ON/OFF, DALI, Dim, Casambi |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Relaterede varer
-
Administration
Ringo Star G2/P2 100 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Liquid Line AX 40 Surface
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Ringo Star 60 Chain G3/P3 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Matric Square GX/RX 40 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden










