Basic L7 Superflat Semi-Recessed
Basic L7 Superflat armatur til lofter med direkte lysfordeling. Armaturhus med kant findes i 5 forskellige diametre fra 300mm til 800mm. i farverne hvid, sølv, grafit, sort, champagne eller kobber belagt. Vælg mellem mikroprismatisk afdækning med lav blænding eller satin opal diffuser der giver en generel og ensartet belysning. Driver integreret i armaturhus giver mulighed for at vælge mellem regulerbar eller dæmpbar (DALI, Touch-Dim, Casambi). Farvetemperatur 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K eller Tunable White.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort, Hvid, Antracit, Sølv, Kobber |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | Ø300 – 800×68 |
| Kapslingsklasse | IP40 |
| Certifikater | CE, ENEC, Klasse I |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C ~45°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 690lm – 7.150lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 67.000 TA25° L80 |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 90, Fuld spektrum |
| Kelvin | 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 7W – 54W |
| Styring | 1-10V, ON/OFF, DALI, Dim, Casambi |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
Midpoint 95 Deco M1
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Matric F3 IP54 Recessed Frame
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
-
Administration
Midpoint 95 Deco W1/W2 Væg
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden










