Fabio 75
Fabio 75 omfavner ikke kun det nyeste inden for LED-teknologi med High CRI-optimering til TM30, men prioriterer også sikkerhed gennem ENEC-godkendte drivere. Derudover udvider Warm Dim-versionen med en farvetemperatur så lav som 1800K, mulighederne og tilbyder en tilpasset belysningsoplevelse, der imødekommer forskellige præferencer og indstillinger. Uanset om det er til private, kommercielle eller hotelmiljøer levere Fabio 75 i ydeevne og stil.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PC |
| Armaturhus | Formstøbt aluminium |
| Optik | Reflektor, Diffuser |
| Farve | Sort, Hvid |
| Vægt | 470 g |
| Montering | Indbygget |
| Dimensioner | Ø75×60 |
| Spredning | 60°, 80° |
| Energiklasse | E, F, G |
| Kapslingsklasse | IP65/20 |
| IK Klasse | IK03 |
| Certifikater | CE, RoHS, Klasse II, F |
Lys data
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 600lm – 1.250lm |
| Lumen/Watt | 57Lm/W – 110Lm/W |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 60.500 TA25° L80 |
| Garanti | 7 år |
| CRI | 80, 97 |
| Kelvin | 2700K, 3000K, 4000K, 6500K |
| UGR | 23,7 – 28,4 |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 10,5W – 13,8W |
| Styring | ON/OFF, DALI, TRIAC |
| Driver | Løs driver |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
-
Administration
Fluxe 50 Adj.
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden







