Kono Zoom Mast
Kono Zoom er en projektør, der skiller sig ud på grund af sin sofistikerede optiske teknologi og forfinet æstetisk udseende. Den er ideel til direkte- og diffus belysning af udendørs områder. Den karakteristiske gyldne ring omkring projektøren tilføjer karakter til armaturet og styrker dets identitet. Ringen er inkluderet i alle version og fungerer som et forbindelseselement til justeringsmulighederne i de forskellige monteringssystemer. Kono Zoom kan udstyres med en base til påbygning eller fastgøres til en mast, pæl eller træ. Bredden af dens lysstråle kan varieres ved at dreje ringen bagpå og kan nå endda meget smalle vinkler.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | Hærdet glas |
| Armaturhus | Formstøbt aluminium |
| Farve | Sablé Noir (sort), Corten / Champagne, Hvid/Champagne |
| Montering | På mast |
| Dimensioner | 162x90x217 |
| Spredning | 10° – 45°, 90° |
| Kip | 359° |
| Kapslingsklasse | IP66 |
| IK Klasse | IK07 |
| Certifikater | CE, RoHS, Klasse II |
Lys data
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 72lm – 474lm |
| Lumen/Watt | 7,4Lm/W – 47,4Lm/W |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 60.000 TA25° L80 |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K, 4000K, RGB+W 3000K, Tunable White |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 10W |
| Styring | ON/OFF, DALI |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Surge protector | 10 kV |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
-
Cariboni
Kono Zoom Mast
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Cariboni
Kono Zoom Pullert
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden





