Ringo Star Acoustic G2/P2 100 Suspended
Akustisk LED pendelarmatur med direkte/indirekte eller direkte lysfordeling. Armaturhus lavet af aluminium med en 100mm profilbredde. Fås i 5 forskellige diametre fra 600mm til 2000mm og findes i farverne hvid, sølv, grafit, sort, champagne eller kobber belagt. Med akustikplader for at reducere efterklang. Akustisk indsats fås i forskellige farver af økologisk opdrættet fåreuld eller mikroperforeret stål, der matcher armaturet eller i grønt mos. Mikroprismatisk afdækning med optimeret blændingsreduktion eller satin opal diffuser. Driver integreret i armaturhus, vælg mellem regulerbar eller dæmpbar styring (DALI, Touch-Dim, Casambi). Farvetemperatur 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K eller Tunable White (2700-6500K).
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort, Hvid, Antracit, Sølv, Champange, Kobber |
| Montering | Nedhængt fra loft |
| Dimensioner | 600 – 2000x100x60 |
| Energiklasse | A |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, Klasse I |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 4230lm – 46200lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 67.000 TA25° L80 |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 90, Fuld spektrum |
| Kelvin | 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K |
| Lysteknik | Direkte/Indirekte, Diffuse |
| Effektforbrug (W) | 31W – 287W |
| Styring | 1-10V, ON/OFF, DALI, Dim, Casambi |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Relaterede varer
-
Administration
Ringo Star Acoustic G4/P4 60 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
-
Administration
Matric A3 IP54 55 Surface
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Ringo Star 60 Chain G3/P3 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden












