Matric Déco G9/R9 Suspended
Nedhængt armatur med direkte/indirekte eller direkte lysfordeling i armaturhus af aluminium med 55mm profilbredde. Med mulighed for tilpasset længder og afdækning med optimeret blændingsreduktion. Armaturhus fås i forskellige finish og farve kombinationer. Yderligere farvemuligheder se Lightnet-Surface-Collection eller RAL efter eget valg. Direkte lys med symmetrisk lysfordeling med lav blænding (UGR<19) specielt velegnet til arbejdspladser. Louvre fås i forskellige farvefinisher. Mikroprismatisk afdækning lavet af specielt akrylglas med optimeret blændingsreduktion eller satin opal diffuser til generel og ensartet belysning. Driver integreret i armaturhus, vælg mellem regulerbar eller dæmpbar (DALI, Touch-Dim, Casambi) styring. Farvetemperatur 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K eller Tunable White (2700-6500K).
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk, Lens Louvre |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort, Hvid, Antracit, Sølv, Champange, Kobber |
| Montering | Indbygget |
| Dimensioner | 945 – 2002×55 |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, Klasse I |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 880lm – 11300lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | Low power: 50.000 TA25° L90, Medium power: 50.000 TA25° L85, High power: 50.000 TA25° L80 |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 90, Fuld spektrum |
| Kelvin | 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K, Tunable White |
| Lysteknik | Direkte, Direkte/Indirekte |
| Effektforbrug (W) | 9W – 85W |
| Styring | ON/OFF, DALI, Touch-Dim, Casambi |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Relaterede varer
-
Administration
Matric A5 81 Surface
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Liquid Line 40 WX Wall
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Matric M3 55 Recessed Frameless
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Matric FX 40 Recessed Frame
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden




