Caleo Inverse GX/PX Suspended
Nedhængt LED armatur med direkte/indirekte eller direkte lysfordeling. Armaturhus lavet af 40mm bred aluminium og fås som standard i 3 forskellige størrelser i farverne hvid, sølv, grafit, sort, champagne eller kobber belagt. Direkte lys med præcisionslinser med afskærmning for bred ensartet symmetrisk lysfordeling med lav blænding (UGR<19). Fås i to forskellige afdækninger. Louvre fås i forskellige farver eller satin opal diffuser til generel belysning. Driver integreret i armaturhus, vælg mellem regulerbar eller dæmpbar styring (DALI, Touch-Dim, Casambi). Farvetemperatur 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K eller 6500K. Loftroset matcher armaturhus.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort, Hvid, Antracit, Sølv, Kobber |
| Montering | Nedhængt fra loft |
| Dimensioner | GX: 640 – 1170x40x65, PX: 640 – 1170x40x75 |
| Energiklasse | A |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, Klasse I |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 3470lm- 15490lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 67.000 TA25° L80 |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 90, Fuld spektrum |
| Kelvin | 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K |
| Lysteknik | Direkte, Direkte/Indirekte |
| Effektforbrug (W) | 21W – 99W |
| Styring | 1-10V, ON/OFF, DALI, Dim, Casambi |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Relaterede varer
-
Administration
Lucille Wall W1
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Matric Square Acoustic GX/RX 40 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Matric FX IP54 System 40mm Recessed Frame
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -











