Beam Me Up Floor S4
Fritstående gulvlampe med en dekorativ ring. og direkte/indirekte lysfordeling. Afdækning lavet af højkvalitets forarbejdet glasfiber og armaturhuset er af aluminium. Den indvendig ring fås i forskellige finish og kombinationer, f.eks. hvid, sølv, grafit, sort, guld eller kobber belagt. Mikroprismatisk skærm med optimeret blændingsreduktion er særlig velegnet til arbejdspladser. Satin opal diffuser giver en generel og ensartet belysning. Det intuitive betjeningspanel i armaturstangen gør det nemt at tilpasse dæmpning af lyset og skift af det direkte/indirekte lys separat.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort/Guld, Sort/Sølv, Hvid/Guld, Hvid/Kobber, Sølv/Sort, Sort/Champagne |
| Montering | Gulv |
| Dimensioner | Ø700×2000 |
| Energiklasse | D |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, Klasse I |
Lys data
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 12.000lm, 12.300lm |
| Lumen/Watt | 143Lm/W |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 67.000 TA25° L80 |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 90 |
| Kelvin | 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K |
| Lysteknik | Direkte/Indirekte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 86W |
| Styring | ON/OFF, Dim |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
-
-
Administration
Matric System R4 55 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Liquid Line CX 40 3-Phase Track
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden






