Aldo
Aldo væglampen er i et flot, minimalistisk og tidsløst design. Aldo giver dig mulighed for at justere lysvinklen via den fleksible aluminiumsplade. Serien spænder fra 5W til 18W, i farven sort og med effektivitet på op til 75lm/W. Lampen kan bruges både ude- og indendørs.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | PC |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort, Hvid |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | 120×96,8×100 |
| Spredning | 15° – 120° |
| Kapslingsklasse | IP54, IP65 |
| IK Klasse | IK08 |
| Certifikater | CE, RoHS, TÜV |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C ~45°C |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 900lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 3000K |
| Lysteknik | Direkte/Indirekte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 10W |
| Styring | ON/OFF |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Startstrøm | n/a |
| Lækstrøm | n/a |
| Power Factor | 0,9 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Sikring | n/a |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
Verona IP55
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
LED bånd og Alu. profiler
DALI dæmpbar Strømforsyning Mean Well
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden








