Ringo Star Acoustic G4/P4 60 Suspended
Akustisk pendelarmatur med direkte/indirekte eller direkte lysfordeling. Armaturhus af aluminium med 60mm profilbredde der fås i 5 forskellige diametre fra 600mm til 2000mm og findes i farverne hvid, sølv, grafit, sort, champagne eller kobber belagt. Med akustisk panel, for at reducere efterklang. Akustisk indsats fås i forskellige farver af økologisk opdrættet fåreuld eller mikroperforeret stål, der matcher armaturet eller træk naturen ind i rummet med grønt mos. Vælg mellem mikroprismatisk afdækning eller satin opal diffuser. Driver integreret i armaturhus, vælg mellem regulerbar eller dæmpbar styring (DALI, Touch-Dim, Casambi). Farvetemperatur 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K eller Tunable White (2700-6500K). Loftroset matcher armaturhus.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort, Hvid, Antracit, Sølv, Champange, Kobber |
| Montering | Nedhængt fra loft |
| Dimensioner | 400 – 2000x60x60 |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, Klasse I |
| Lyskilde | LED |
| Lumen | 2310lm – 30850lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 50.000 TA25° L85 |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 2200K, 2700K, 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte, Direkte/Indirekte |
| Effektforbrug (W) | 18W – 200W |
| Styring | 1-10V, Dim, Casambi |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
Relaterede varer
-
Administration
Lucille Wall W1
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Matric Déco G9/R9 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Basic Ambient A6 væg
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Liquid Line CX 40 3-Phase Track
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden








