Verona Dampa TW
Verona Dampa Tunable White
En laserskåret LGP i 100% akryl-plast (PMMA), der ikke gulner over tid. Bagpladen i bukket metal og de flotte hjørner med skjulte samlinger, giver det unikke og formstabile design der kendetegner døgnrytme panelet til dampalofter. 36W og 100 lm/W. Panelerne er meget rengøringsvenlige og egner sig derfor godt til lokaler hvor hygiejnekravene er store. Monteres direkte i Dampa lofter uden brug af specielle beslag samt på Troldtekt med magnetbeslag. Sikkerhedswire medfølger. Bemærk 5 års garanti.
Se Verona tilbehør lige her.
Fandt du ikke det du søgte?
Kontakt os på 76 26 67 00 eller info@luminex.dk og forespørg på andre varianter.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium, Akryl m. hvid alu kant |
| Farve | Hvid |
| Vægt | 2,8 kg |
| Montering | Magnet (Skjult skinne), Dampaloft, Indbygget |
| Dimensioner | 599x599x13,5 |
| Spredning | 180° |
| Kapslingsklasse | IP54 |
| IK Klasse | IK07 |
| Certifikater | CE, ENEC, RoHS, Klasse II |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C ~ 45°C |
| Lumen | 3.600lm |
| Lumen/Watt | 100Lm/W |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 2700K – 6500K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 36W |
| Styring | DALI-2, ON/OFF |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Lækstrøm | <0,7mA |
| Power Factor | 0,9 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Sikring | B10/24 / B16/38 / C10/34 / C16/54 |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Gadebelysning
Ubaldo 2.0
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
-
Administration
Verona 2.0 Cirkulær
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden











