Verona 2.0 IP55
Dette Verona panel med op til 150 lumen pr. watt er med front i et stykke uden samlinger og en laserskåret LGP i 100% akryl-plast (PMMA), der ikke gulner over tid med en kapslingsklasse på IP55. Bagpladen i bukket metal, og de flotte hjørner med skjulte samlinger giver det unikke og formstabile design der kendetegner panelet. Panelet er meget rengøringsvenligt og egner sig derfor godt til lokaler, hvor hygiejnekravene er store. Monteres nemt i loft med synlig skinnesystem og kan påbygges med ramme samt nedhængt i wire. Bemærk 5 års garanti.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Hvid |
| Montering | Troldtekt, Indbygget, Påbygget med ramme, Skjult skinnesystem, Wire |
| Dimensioner | 595x595x10 |
| Spredning | 110° |
| Kapslingsklasse | IP55 |
| IK Klasse | IK07 |
| Certifikater | CE, ENEC, RoHS, Klasse II |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C ~45°C |
| Lumen | 4.500lm |
| Lumen/Watt | 150Lm/W |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 90 (Option) |
| Kelvin | 3000K, 3500K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 30W |
| Styring | DALI-2, 1-10V, ON/OFF, TRIAC |
| Driver | Løs driver |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Startstrøm | 7,9mA |
| Lækstrøm | <0,7mA |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Sikring | B10/24 / B16/38 / C10/34 / C16/54 |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
LED bånd – Standard IP62
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden







