Verona 2.0 Cirkulær
Dette Verona Cirkulær 2.0 panel med 3.600 lumen output passer både til loft med synlig skinne, kan påbygges i ramme eller nedhængt med wireophæng. Armaturet er med front i et stykke uden samlinger og en laserskåret LGP i 100% akryl-plast (PMMA), der ikke gulner over tid. Bagpladen i bukket metal, og de flotte hjørner med skjulte samlinger giver det unikke og formstabile design der kendetegner panelet. Panelet er meget rengøringsvenligt og egner sig derfor godt til lokaler, hvor hygiejnekravene er store. Bemærk 5 års garanti.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Hvid |
| Montering | Magnet (Skjult skinne), Indbygget, Påbygget med ramme, Wire |
| Dimensioner | 595x595x10 |
| Spredning | 110° |
| Kapslingsklasse | IP40 |
| IK Klasse | IK07 |
| Certifikater | CE, ENEC, RoHS, Klasse II |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C ~45°C |
| Lumen | 3.600lm |
| Lumen/Watt | 120Lm/W |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 90 |
| Kelvin | 3000K, 3500K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 30W |
| Styring | DALI-2, 1-10V, ON/OFF, TRIAC |
| Driver | Løs driver |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Startstrøm | 7,9mA |
| Lækstrøm | <0,7mA |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 47 – 63Hz |
| Sikring | B10/24 / B16/38 / C10/34 / C16/54 |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Industrilamper
Fjerkræ armatur
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Neo On Aim
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden









