Midpoint P3 Pendel
Midpoint P3 Pendel har direkte lysfordeling med antirefleks-linser eller reflektoroptikker der sikrer optimal visuel komfort. Afhængigt af model fås armaturet også med blændingsreduktion (UGR < 19), hvilket gør det velegnet til kontor. Det tilbyder en meget høj energieffektivitet på op til 155 lm/W og fås med forskellige lysfordelinger. Armaturhus og dekorativ linsering fås i flere typer af overflader og farvekombinationer, f.eks. hvid, sølv, grafit, sort, guld eller kobberbelagt. Se Lightnet Surface Collection eller Bi-Colour-udvalget for mulige overflader og kombinationer.
Driveren er integreret i armaturets hus og fås som tænd/sluk eller DALI. Tilgængelige farvetemperaturer er 2700K, 3000K, 3500K, 4000K eller Tunable White. Der kan vælges transparent, rødt eller sort strømforsyningskabel.
| Armaturhus | Aluminium |
| Optik | Reflektor, Lens |
| Farve | Se oversigt på leverandørens hjemmeside |
| Montering | Nedhængt fra loft |
| Dimensioner | Ø95×210, Ø95×500, Ø95×800 |
| Spredning | 15°, 24°, 36°, 60° |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| Certifikater | CE, Klasse I |
| Arbejdstemperatur | -20°C ~45°C |
| Lumen | 1770lm – 4140lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 90 |
| Kelvin | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, Tunable White |
| Lysteknik | Direkte |
| Effektforbrug (W) | 11W – 29W |
| Styring | ON/OFF, DALI |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Relaterede varer
-
-
Administration
Midpoint 55 CX
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Matric Square Acoustic GX/RX 40 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -





