Midpoint 55 CX
Midpoint 55 CX skinnespot er med sin lave blænding perfekt til kontoret. Kan tilpasses i farverne, med en udskiftelig ring, samt et stort udvalg af RAL farver.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Armaturhus | Aluminium |
| Optik | Reflektor, Lens |
| Farve | Sort, Hvid, Grå, Sølv |
| Montering | I skinnesystem |
| Dimensioner | Ø55×115 |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| IK Klasse | IK02 |
| Certifikater | CE, Klasse I |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C ~45°C |
| Lumen | 960lm – 1030lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 90 |
| Kelvin | 2700K, 3000K, 4000K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 13W, 8W |
| Styring | ON/OFF, DALI |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
-
-
-
Administration
Matric System G5 80 Suspended
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden





