Matric 55 L3
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | Mikroprismatisk, Lens Louvre |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Hvid |
| Montering | Indbygget |
| Dimensioner | Se oversigt |
| Kapslingsklasse | IP20 |
| IK Klasse | IK02 |
| Certifikater | CE, Klasse II |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C~45°C |
| Lumen | xxlm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 50.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80 |
| Kelvin | 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K |
| Lysteknik | Direkte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 14W – 52W |
| Styring | ON/OFF, DALI |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Power Factor | 0,9 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.

