Basic Ambient X6/Y6
Basic Ambient X&/Y6 er et påbygget armatur med en mikroprismatisk eller opal afdækning. Fås i flere farver og med flere styringsmuligheder. Se flere informationer på Lightnets hjemmeside via. link.
Specifikationer
Lys data
El teknisk data
Specifikationer
| Afdækning | Opal, Mikroprismatisk |
| Armaturhus | Aluminium |
| Farve | Sort, Hvid, Grå, Sølv |
| Montering | Påbygget |
| Dimensioner | M: Ø302×85, M: Ø402×85, M:Ø502×85, M: Ø612×85, O: Ø295×85, O: Ø395×85, O: Ø495×85, O: Ø605×85 |
| Kapslingsklasse | IP40 |
| IK Klasse | IK02 |
| Certifikater | CE, Klasse I |
Lys data
| Arbejdstemperatur | -20°C ~45°C |
| Lumen | 1140lm – 8980lm |
| SDCM | 3 |
| Levetid | 100.000 TA25° |
| Garanti | 5 år |
| CRI | 80, 82, 90 |
| Kelvin | 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 6500K |
| Lysteknik | Direkte, Direkte/Indirekte |
El teknisk data
| Effektforbrug (W) | 9W – 56W |
| Styring | ON/OFF, Sensor, Casambi |
| Driver | Indbygget |
| Spænding (V) | 220V – 240V |
| Startstrøm | n/a |
| Lækstrøm | n/a |
| Power Factor | 0,95 |
| Frekvens | 50/60Hz |
Luminex A/S forbeholder sig retten til at ændre eventuelle produktspecifikationer uden forudgående varsel.
Relaterede varer
-
Administration
Matric AX IP54 40 Surface
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
Administration
Matric M3 55 Recessed Frameless
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden -
-
Administration
Matric Déco M9 Recessed Frameless
Læs mere Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden





